Our Schedule Demo

icon log-in icon ok icon wrench

Week of Monday, September 21

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
morning 5:00 am
Fitness Assessments  with Jennifer Anderson

Duration:  01:00
Fitness Assessments  with Jennifer Anderson

Duration:  01:00
morning 6:20 am
Yoga  with Ken Berry

Duration:  01:00
Yoga  with Ken Berry

Duration:  01:00
Yoga  with Ken Berry

Duration:  01:00
Yoga  with Ken Berry

Duration:  01:00
Yoga  with Ken Berry

Duration:  01:00
morning 6:30 am
Daily Work Out  with Jake Hay

Duration:  01:00
Daily Work Out  with Jake Hay

Duration:  01:00
Daily Work Out  with Jake Hay

Duration:  01:00
Daily Work Out  with Jake Hay

Duration:  01:00
Daily Work Out  with Jake Hay

Duration:  01:00
morning 7:00 am
Pilates 101  with Jennifer Anderson

Duration:  00:45
Pilates 101  with Jennifer Anderson

Duration:  00:45
Pilates 101  with Jennifer Anderson

Duration:  00:45
morning 8:00 am
Reformer Pilates   with Caroline Park

Duration:  01:00

Zumba  with Jonathan Bolger

Duration:  01:00
Reformer Pilates   with Caroline Park

Duration:  01:00
Zumba  with Jonathan Bolger

Duration:  01:00

Zumba  with David Bishop

Duration:  01:00
Zumba  with David Bishop

Duration:  01:00

Reformer Pilates   with Caroline Park

Duration:  01:00
Zumba  with Jonathan Bolger

Duration:  01:00
morning 8:30 am
Beginner Swim  with Corey Patterson

Duration:  00:15
Beginner Swim  with Corey Patterson

Duration:  00:15
morning 9:00 am
Level 5 Bikram Yoga  with Johnny Salke

Duration:  00:30
Level 5 Bikram Yoga  with Johnny Salke

Duration:  00:30
Level 5 Bikram Yoga  with Johnny Salke

Duration:  00:30
Level 5 Bikram Yoga  with Johnny Salke

Duration:  00:30
Level 5 Bikram Yoga  with Johnny Salke

Duration:  00:30
morning 9:15 am
Bottoms Up  with Dan Darragh

Duration:  01:00
Bottoms Up  with Dan Darragh

Duration:  01:00
morning 11:00 am
TRX Small Group  with Stuart Fitness

Duration:  01:00
TRX Small Group  with Stuart Fitness

Duration:  01:00
TRX Small Group  with Stuart Fitness

Duration:  01:00
afternoon 2:00 pm
Body Pump  with Jake Hay

Duration:  01:00
Body Pump  with Jake Hay

Duration:  01:00
Body Pump  with Jake Hay

Duration:  01:00
Body Pump  with Jake Hay

Duration:  01:00
Body Pump  with Jake Hay

Duration:  01:00
afternoon 3:00 pm
RPM Spinning  with Brandon Ness

Duration:  01:00
RPM Spinning  with Brandon Ness

Duration:  01:00
RPM Spinning  with Brandon Ness

Duration:  01:00
RPM Spinning  with Brandon Ness

Duration:  01:00
RPM Spinning  with Brandon Ness

Duration:  01:00
RPM Spinning  with Brandon Ness

Duration:  01:00
afternoon 4:00 pm
Sweat  with Kristin Gause

Duration:  01:15
Sweat  with Kristin Gause

Duration:  01:15
Sweat  with Kristin Gause

Duration:  01:15
Sweat  with Kristin Gause

Duration:  01:15
Sweat  with Kristin Gause

Duration:  01:15
evening 4:30 pm
Power Yoga  with Ashley Knight

Duration:  01:15
Yoga  with John Smith

Duration:  01:15

Power Yoga  with Ashley Knight

Duration:  01:15
Yoga  with John Smith

Duration:  01:15

Power Yoga  with Ashley Knight

Duration:  01:15
Power Yoga  with Ashley Knight

Duration:  01:15
Power Yoga  with Ashley Knight

Duration:  01:15
Yoga  with John Smith

Duration:  01:15
evening 7:00 pm
Squidlets 1   with Corey Patterson

Duration:  00:55
Squidlets 1   with Corey Patterson

Duration:  00:55

crossfit level 1  with Cornacchia Anthony

Duration:  01:15
crossfit level 1  with Cornacchia Anthony

Duration:  01:15
Squidlets 1   with Corey Patterson

Duration:  00:55
crossfit level 1  with Cornacchia Anthony

Duration:  01:15
Tuesday, September 22 Class Name Instructor Class Type
7:00 am - 7:45 am
morning Sign-Up
Pilates 101 Jennifer Anderson Pilates
9:00 am - 9:30 am
morning Sign-Up
Level 5 Bikram Yoga Johnny Salke Yoga
11:00 am - 12:00 pm
morning Sign-Up
TRX Small Group Stuart Fitness Work out of the day
2:00 pm - 3:00 pm
afternoon Sign-Up
Body Pump Jake Hay Les Mills
3:00 pm - 4:00 pm
afternoon Sign-Up
RPM Spinning Brandon Ness Spinning
4:30 pm - 5:45 pm
evening Sign-Up
Yoga John Smith Yoga
4:30 pm - 5:45 pm
evening Sign-Up
Power Yoga Ashley Knight Yoga
Wednesday, September 23 Class Name Instructor Class Type
6:20 am - 7:20 am
morning Sign-Up
Yoga Ken Berry Hatha Yoga
8:00 am - 9:00 am
morning Sign-Up
Reformer Pilates Caroline Park Pilates
8:30 am - 8:45 am
morning Sign-Up
Beginner Swim Corey Patterson Group Swim Lessons
9:00 am - 9:30 am
morning Sign-Up
Level 5 Bikram Yoga Johnny Salke Yoga
9:15 am - 10:15 am
morning Sign-Up
Bottoms Up Dan Darragh Spinning
7:00 pm - 7:55 pm
evening Sign-Up
Squidlets 1 Corey Patterson Group Swim Lessons
7:00 pm - 8:15 pm
evening Sign-Up
crossfit level 1 Cornacchia Anthony Work out of the day
Thursday, September 24 Class Name Instructor Class Type
6:20 am - 7:20 am
morning Sign-Up
Yoga Ken Berry Hatha Yoga
6:30 am - 7:30 am
morning Sign-Up
Daily Work Out Jake Hay Work out of the day
7:00 am - 7:45 am
morning Sign-Up
Pilates 101 Jennifer Anderson Pilates
8:00 am - 9:00 am
morning Sign-Up
Zumba Jonathan Bolger Spinning
8:00 am - 9:00 am
morning Sign-Up
Zumba David Bishop Spinning
9:00 am - 9:30 am
morning Sign-Up
Level 5 Bikram Yoga Johnny Salke Yoga
2:00 pm - 3:00 pm
afternoon Sign-Up
Body Pump Jake Hay Les Mills
3:00 pm - 4:00 pm
afternoon Sign-Up
RPM Spinning Brandon Ness Spinning
4:00 pm - 5:15 pm
afternoon Sign-Up
Sweat Kristin Gause Work out of the day
4:30 pm - 5:45 pm
evening Sign-Up
Yoga John Smith Yoga
4:30 pm - 5:45 pm
evening Sign-Up
Power Yoga Ashley Knight Yoga
Friday, September 25 Class Name Instructor Class Type
5:00 am - 6:00 am
morning Sign-Up
Fitness Assessments Jennifer Anderson Fitness Assessments
6:20 am - 7:20 am
morning Sign-Up
Yoga Ken Berry Hatha Yoga
6:30 am - 7:30 am
morning Sign-Up
Daily Work Out Jake Hay Work out of the day
8:00 am - 9:00 am
morning Sign-Up
Zumba David Bishop Spinning
8:00 am - 9:00 am
morning Sign-Up
Reformer Pilates Caroline Park Pilates
8:30 am - 8:45 am
morning Sign-Up
Beginner Swim Corey Patterson Group Swim Lessons
9:00 am - 9:30 am
morning Sign-Up
Level 5 Bikram Yoga Johnny Salke Yoga
11:00 am - 12:00 pm
morning Sign-Up
TRX Small Group Stuart Fitness Work out of the day
3:00 pm - 4:00 pm
afternoon Sign-Up
RPM Spinning Brandon Ness Spinning
4:00 pm - 5:15 pm
afternoon Sign-Up
Sweat Kristin Gause Work out of the day
4:30 pm - 5:45 pm
evening Sign-Up
Power Yoga Ashley Knight Yoga
7:00 pm - 8:15 pm
evening Sign-Up
crossfit level 1 Cornacchia Anthony Work out of the day
Saturday, September 26 Class Name Instructor Class Type
6:20 am - 7:20 am
morning Sign-Up
Yoga Ken Berry Hatha Yoga
6:30 am - 7:30 am
morning Sign-Up
Daily Work Out Jake Hay Work out of the day
8:00 am - 9:00 am
morning Sign-Up
Zumba Jonathan Bolger Spinning
9:15 am - 10:15 am
morning Sign-Up
Bottoms Up Dan Darragh Spinning
2:00 pm - 3:00 pm
afternoon Sign-Up
Body Pump Jake Hay Les Mills
3:00 pm - 4:00 pm
afternoon Sign-Up
RPM Spinning Brandon Ness Spinning
4:00 pm - 5:15 pm
afternoon Sign-Up
Sweat Kristin Gause Work out of the day
4:30 pm - 5:45 pm
evening Sign-Up
Power Yoga Ashley Knight Yoga
7:00 pm - 7:55 pm
evening Sign-Up
Squidlets 1 Corey Patterson Group Swim Lessons
Sunday, September 27 Class Name Instructor Class Type
5:00 am - 6:00 am
morning Sign-Up
Fitness Assessments Jennifer Anderson Fitness Assessments
6:30 am - 7:30 am
morning Sign-Up
Daily Work Out Jake Hay Work out of the day
7:00 am - 7:45 am
morning Sign-Up
Pilates 101 Jennifer Anderson Pilates
11:00 am - 12:00 pm
morning Sign-Up
TRX Small Group Stuart Fitness Work out of the day
2:00 pm - 3:00 pm
afternoon Sign-Up
Body Pump Jake Hay Les Mills
3:00 pm - 4:00 pm
afternoon Sign-Up
RPM Spinning Brandon Ness Spinning
4:00 pm - 5:15 pm
afternoon Sign-Up
Sweat Kristin Gause Work out of the day
4:30 pm - 5:45 pm
evening Sign-Up
Yoga John Smith Yoga
7:00 pm - 8:15 pm
evening Sign-Up
crossfit level 1 Cornacchia Anthony Work out of the day
Monday, September 28 Class Name Instructor Class Type
6:20 am - 7:20 am
morning Sign-Up
Yoga Ken Berry Hatha Yoga
6:30 am - 7:30 am
morning Sign-Up
Daily Work Out Jake Hay Work out of the day
8:00 am - 9:00 am
morning Sign-Up
Zumba Jonathan Bolger Spinning
8:00 am - 9:00 am
morning Sign-Up
Reformer Pilates Caroline Park Pilates
9:00 am - 9:30 am
morning Sign-Up
Level 5 Bikram Yoga Johnny Salke Yoga
2:00 pm - 3:00 pm
afternoon Sign-Up
Body Pump Jake Hay Les Mills
3:00 pm - 4:00 pm
afternoon Sign-Up
RPM Spinning Brandon Ness Spinning
4:00 pm - 5:15 pm
afternoon Sign-Up
Sweat Kristin Gause Work out of the day
4:30 pm - 5:45 pm
evening Sign-Up
Power Yoga Ashley Knight Yoga
7:00 pm - 7:55 pm
evening Sign-Up
Squidlets 1 Corey Patterson Group Swim Lessons